Magyar sport kategóriában Kásás Tamás, Keleti Ágnes és Taróczy Balázs teniszező került a jelöltek listájára.

Bejelentették a Prima Primissima díj 2015-ös jelöltjeit. A Prima Primissima Alapítvány kuratóriuma idén is 10 kategóriában nevezte meg a díj 3-3 jelöltjét, köztük a sport érintettjeit.
Magyar sport kategóriában Kásás Tamás háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornász és Taróczy Balázs teniszező került a jelöltek listájára.
Keleti Ágnes két olimpián - a '48-as londoni lett volna számára az eső, de sérülés miatt végül nem indult - összesen 5 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzérmet nyert, így ő minden idők egyik legsikeresebb magyar sportolónője - öt olimpiai győzelmet, egy-egy ezüst- és bronzérmet számlál az úszó Egerszegi Krisztina -, 94 évével pedig legidősebb magyar olimpiai bajnoknője. Helsinkiben és Melbourne-ben talajon, az ausztrál városban gerendán, felemás korláton és a kéziszer csapattal is olimpiai bajnokságot nyert. Ötvennégyben vébét nyert - akkori győzelme mellé begyűjtött egy-egy ezüst- és bronzérmet is -, a '49-es budapesti főiskolás világbajnokságon pedig négyszer is szólították a dobogó legfelső fokára - második és harmadik helyezése mellett. 1940-től összesen 46-szor nyert magyar bajnokságot. Ma kétlaki, Izraelben illetve Budapesti otthonában él.

forrás: mob.hu