Magyarország továbbra is nyolcadik az összesített olimpia éremtáblán

Az eddig megrendezett 31 nyári és 22 téli olimpia játékoktól Magyarország 7 alkalommal maradt távol. Ebből 3, illetve 2 olimpia a világháborúk miatt maradt el. Az 1920-ban rendezett ötkarikás játékokra a belgák nem hívták meg az I. világháború vesztes hatalmait, 1984-ben pedig politikai okok miatt maradtunk távol. Sportolóink a 26 nyári és a 20 téli olimpián összesen 176 arany-, 151 ezüst- és 174 bronzérmet szereztek.
A nyári játékokon az érmek megoszlását (arany, ezüst, bronz) figyelembe véve hazánk Rio után is megtartotta 8. helyét az éremtáblázaton. (a rangsor)
A téli játékokon csupán 45 nemzet rendelkezik valamilyen színű medáliával. Itt a 2 ezüst és négy bronzéremmel a 40. helyen állunk. (a rangsor)
A 31 nyári és 22 téli olimpán 151 nemzet képviselői állhattak fel az olimpiai dobogó valamelyik fokára. Magyarország a rangsorban a 11. helyen áll. (a rangsor)
A nyári és téli olimpiákon megszerzett 501 olimpiai érem szintén a 11. helyre rangsorolja hazánkat. (a rangsor)
A riói olimpián egyaránt három aranyérmet nyert Kozák Danuta és Hosszú Katinka felkerült a legeredményesebb magyar olimpikonok listájára. A kiváló kajakos összesen már 5 olimpiai aranynál tart. A kettes hajóban vele együtt győzedelmeskedő Szabó Gabriella is már három medállal rendelkezik a legfényesebb színűből. Reményeink szerint mindhárom sportolónak esélye van, hogy akár a 2020-as nyári játékokon, Tokióban tovább gyarapítsa érmeinek a számát.

Forrás: mob.hu